5 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Fraternitas"

im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki"

 

Szukaj nas : 

 

 

podglądnij co dzieje się w drużynie : https://www.facebook.com/5-WDH-Fraternitas-im-Tadeusza-Zawadzkiego-564843980293687/posts/

 

 

 

 

 

Kontakt

Drużynowa :

hm. Wioletta Biela

 

 


5 Drużyna Harcerska "Fraternitas" im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" działa przy Publicznej Szkole Podstawowej
w Makowisku. Jej członkami są uczniowie  szkoły podstawowej i gimnazjum w wieku od 10-15 lat.

Drużyna została założona 1 września 1966 rokui początkowo jej bohaterem był generał Karol Świerczewski.

Zawsze działała w środowisku lokalnym, ale brała udział w akcjach organizowanych przez Hufiec Jarosław czy KG w Warszawie.
Braliśmy udział w alertach, festiwalach piosenki harcerskiej organizowanych przez Hufiec Jarosław oraz  Chorągiew Przemyską.

Czynnie włączaliśmy się do Nieobozowej Akcji Letniej organizacjąc zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych. Drużyna organizowała biwaki wyjazdowe między innymi w Czerwonej Woli, Radawie czy Ustrzykach Dolnych.
Funkcyjni w drużynie to : przyboczna, zastępowi,skarbnik, kronikarz. Zbiórki drużyny odbywają się we wtorki o godzinie 16.00  oraz w czwartki o godz. 13.00 ,  w czasie których omawiamy sprawy bieżące drużyny, bawimy się, śpiewamy, organizujemy biegi czy uczymy się nowych technik harcerskich. Opracowaliśmy „ Kodeks postępowania harcerza” , zorganizowaliśmy małą harcówkę, w której gromadzimy pamiątki   z imprez harcerskich  i spotykamy się podczas złej pogody na zbiórkach.

Jest nas mało , ale jak mówi stare powiedzenie : Nie w ilości siła – ale w jakości.

Staramy się szlifować nasze harcerskie umiejętności włączając się w akcje organizowane przez Hufiec Jarosław oraz pracując na rzecz lokalnego środowiska.

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )