8 Harcerska Drużyna Jeździecka "Arabian" im. 8 Pułku Ułanów ks. Józefa Poniatowskiego

Drużynowa :

pwd. Aleksandra Kamińska

Informacje na bieżąco :

W czerwcu 2009 roku  za zgodą Komendantki Hufca pwd. Jagody Dryś utworzona została 8 Harcerska Drużyna Jeździecka. Zrzeszamy ponad 20 młodych ludzi: harcerzy i zuchów, którzy oprócz harcerskich ideałów mają wspólną pasję jaką jest jeździectwo. Poprzez swoje działania promujemy aktywny styl życia zgodny z Przyrzeczeniem i Prawem Harcerskim.
W programie 8 Harcerskiej Drużyny Jeździeckiej uwzględniamy wychowawcze aspekty jeździectwa oraz bogatej tradycji jazdy polskiej. Istotnym elementem jest dyscyplina, która choć obecna w całym harcerstwie, wśród drużyn jeździeckich przyjmuje specyficzną rolę – pomaga w utrzymaniu ładu i porządku podczas prowadzenia zajęć z jazdy konnej. Jeździectwo odgrywa ważną rolę w kształceniu silnego charakteru i sprawności fizycznej. Należy do nich zwłaszcza emocjonalne zaangażowanie - nie wystarczy bowiem jeździć na koniu, konia trzeba kochać i starać się go zrozumieć.
To szkoła charakteru i samodoskonalenia, wymagająca ogromnego zdyscyplinowania.

Kim jesteśmy??? Ekipą wspaniałych przyjaciół dla których przebywanie w swoim towarzystwie jest czymś niepowtarzalnym. Łączy nas drużyna harcerska w której jesteśmy
i w której wspólnie działamy realizując swoją pasję. Razem bawimy się, śmiejemy a nieraz przezywamy trudne chwile i wspieramy się nawzajem. Niektórzy myślą ze jest to
zwyczajne. Jednak dla nas jest to nadzwyczajne. To nie tylko jest grupa ludzi, którzy się spotykają
i sobie gadają. Jest to grupa ludzi, która zaprzyjaźnia się miedzy sobą, zaczyna
sobie ufać i wspólnymi siłami zdoła zdziałać wszystko.
Nasza Drużyna nie istnieje tylko na zbiórkach ona jest
w nas, w środku. Wprawdzie w dużej mierze nasze działania opierają się na jeździectwie, jednak na pierwszym miejscu stawiamy sobie wychowanie w idei harcerskiej.
Każdy z członków drużyny czuje się i jest harcerzem przede wszystkim.

Staramy się postępować zgodnie z Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim wedle tradycji. Wychodzimy do społeczności lokalnej z pomocną dłonią.

Jesteśmy dumni z tego, że JESTEŚMY HARCERZAMI !

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy w nasze szeregi!!