XVII Drużyna Harcerska "Brzask"

Drużynowa :

dh Karolina Bogacz

Wydarzenia w drużynie ? Zobacz sam

Oby ten wieczny bieszczadzki ogień płoną w naszych sercach byśmy potrafili działać, gdy innym zabraknie już sił.
Zalążkiem naszego istnienia był zastęp Czarnych gwiazd z stricte żeńskiej „piętnastki”. Pasja i wiara
w siłę naszego zastępu spowodowały, że chciałyśmy włożyć na swoje barki kolejne wyzwanie. Postawiłyśmy przed sobą dość nietypowe zadanie: stworzyć drużynę, która będzie połączeniem naszej artystycznej duszy z kolarską pasją znajomych, których chciałyśmy namówić do współpracy.
      Idea była świetna zwłaszcza, że kolejna koedukacyjna drużyna dawała szanse na pokazanie dość szerokiemu gronu, że warto być harcerka/ harcerzem i to, jakimi będziemy ludźmi zależy tylko od nas.
       Działamy przy hufcu ZHP Jarosław od 27 września 2009 i mogę powiedzieć szczerze: nie obijamy się. Może i nie wszyscy jeszcze wiedzą o naszym istnieniu, ale w swoim gronie pracujemy nad sobą. Jesteśmy drużyną otwartą na nowych członków, nie ograniczyliśmy się ramami wiekowymi. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Jesteśmy otwarci na współprace z innymi drużynami  i środowiskami. Kilkakrotnie mieliśmy okazje przeprowadzać zabawy dla niezrzeszonych dzieci na ich zimowiskach czy w trakcie dnia dziecka i możemy być dumni z tego, że odchodząc stamtąd żegnały nas wyłącznie uśmiech na twarzach.
     Staramy się i to jest w Brzasku najważniejsze. Nikt tu nie jest idealny, ale jeśli potrafi się przyznać do błędu i jest wobec szarych braci szczery może pozostać w naszym granatowo bursztynowym szeregu. Chustami związany jest nasz honor, dlatego też każdy, kto odchodzi z własnej woli musi zwrócić barwy. Jeśli ktoś zapyta się: Dlaczego takie kolory? Dlaczego ta nazwa? Dostanie tyle
odpowiedzi ilu jest członków drużyny.  Decydując się na tą konkretną nazwę mieliśmy kilka propozycji, lecz ta jedna wydawała się najbardziej stosowna dla jedenastu „promiennie” uśmiechniętych twarzy.
       Jesteśmy harcerzami wschodzącego słońca, a za nami snuje się kilka piosenek i związanych z nimi przygód. Brzask nowego dnia jest znakiem, że pora wstać i zrobić coś pożytecznego. Nie jesteśmy idealni i daleko nam do takich,ale wspólne wyzwania dają nam wyjątkową satysfakcje.
Pierwszym naszym zastępem była Sfora Brzasku (prawdziwa kuźnia funkcyjnych) wyszło z niej trzech przybocznych i kilku naprawdę dobrych zastępowych.
Obecnie w naszym szeregu stoi 28 harcerek i harcerzy podzielonych na cztery zastępy:
Słoneczny Blask druhny Patrycji Potoniec (najszerzej uśmiechnięty)
Zew Natury druhny Oliwi Szkoły ( niegdyś Słoneczne Zuchy druhny Kasi Gawrońskiej)
Żułte Gekony druhny Eweliny Wróbel(na tyle wyjątkowe, że ich nazwa nie może być napisana poprawnie)
Niemy Wrzask druha Marcina Lewandowskiego (jak sama nazwa wskazuje mają dwie maski: porządnych, ułożonych harcerzy jaki i zwariowanych wędrowców)

Kadrę Brzasku tworzy Rada Drużyny, która pomaga drużynowej w podejmowaniu wszystkich decyzji.