BŚP

Spotkanie w Wielkiej Izbie 17.30 - 19.30/20.00

Przypominamy!

Obowiązkowe umundurowanie.

Przygotowanie kartek świątecznych .

Każda drużyna przygotowuje kolędę lub pastorałkę.

BETLEJESMKIE ŚWIATŁO POKOJU

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 GRUDNIA Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA OTRZYMALIŚMY NAGRODĘ DLA NAJLEPSZEGO WOLONTARIUSZA ROKU JAKO INSTYTUCJA PROMUJĄCA WOLONTARIAT.

lightbox  lightbox   lightbox

Sesja

Zapraszamy serdecznie.
Podczas sesji między innymi :

opowiemy o początkach harcerstwa i jego związkach z Lwowem,

odpowiemy na pytanie czy harcerskie metody pracy można wykorzystać w edukacji

oraz w pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami,

przedstawimy historię drużyn wodniackich w Jarosławiu.
Sesji towarzyszyć będzie wystawa poświęcona Niepodległości i 100 leciu ZHP.

Zobowiązanie

“W języku instruktorskim “czuwaj” znaczy: nie daj się wyprzedzać w poczynaniach pięknych i dobrych.”
hm.Maria Uklejska
Witamy w gronie instruktorów Hufca ZHP Jarosław
im. Czesławy"Baśki"Puzon, dwie nowe instruktorki :
pwd. Oliwę Bukowy i pwd. Marcelinę Gołojuch.
Gratulujemy pokonania ścieżki próby instruktorskiej
i życzymy, żeby dzisiejszy wieczór był początkiem nowej drogi harcerskich wyzwań.

Święto bigowe

Święto Biegowe
30 wrzesień ( niedziela)
Służba pomocnicza.
Zbiórka o 13.30 na Rynku

Rejs na Zlot

A jednak!  Podkarpaccy harcerze płyną odkryto-pokładowym jachtem żaglowym Omega Sanem i Wisłą do Gdańska na Zlot ZHP w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego.

Od początku planowania wyprawy założono odbycie jej na Omedze ze względu na typowy w tym okresie roku niski stan wody na Sanie i Wiśle, a zanurzenie jednostki ma tutaj zasadnicze znaczenie. Brak kabiny na jachcie sprawia także, że ponad miesięczny rejs ma charakter ciągłego biwaku, który dla uczestników jest bazą do sprawdzenia nabytej wiedzy i umiejętności, własnej zaradności i ćwiczenia hartu ducha w warunkach naturalnego środowiska.Całe przedsięwzięcie - któremu patronuje Komenda Chorągwi Podkarpackiej ZHP– zorganizował Harcerski Klub Wodny „SAN” przy Hufcu Jarosław przy współpracy z Stowarzyszeniem Kulturalno-Turystycznym „ZEK Radymno” które nieodpłatnie użyczyło Omegę z silnikiem przyczepnym oraz Druhem byłej 12 HDW Hufca Jarosław (z lat 70-tych) Eugeniuszem Partyką, który użyczył przyczepę  do przewiezienia  Omegi pod most na Sanie w Jarosławiu oraz z powrotem z Gdańska. Ponadto,  „Foliograf” sp. z o.o. z Krakowa zasponsorowała namiot rozpinany na bomie Omegi. Dzięki niemu załoga otrzymała doraźne schronienie na wodzie zamiast kabiny. Przeważnie jednak uczestnicy rejsu nocowali pod nim na gretingu, traktując to jako nietypową frajdę.

Miłym akcentem ‘na starcie’ była pomoc właściciela pływającego po Sanie galara i Jego przyjaciół przy wodowaniu jachtu.

Pierwszy etap z Jarosławia do Sandomierza rozpoczęli hm. Mirosław Froń i phm. Roksana Froń do których w Rudniku n/Sanem dołączyło dwoje harcerzy z Tarnobrzeskiego Hufca ZHP.

Drugi etap z Sandomierza do Warszawy obsadzała 3-osobowa załoga z SKT „ZEK Radymno” ze sternikiem Grzegorzem Zarańskim.

W trzecim etapie tego specyficznego obozu wędrownego, troje instruktorów Hufca Jarosław, tj. hm. Daria Froń, pwd. Krzysztof Marczak i sternik phm. Roksana Froń przemierzyło z Płocka zbiornik Zalewu Włocławskiego na Wiśle do ostatniej wymiany załóg w Toruniu.

W bieżącym roku wszystkie dotychczasowe załogi tak na Sanie jak i na Wiśle zmagały się  z labiryntami mielizn podczas upałów ‘urozmaicanych’ okresami deszczowymi i burzowymi, co niejednemu potrafi uprzykrzyć nawet najlepsze wrażenia tej eskapadWarto przypomnieć, że  21 lat temu, retmanat Hufca Jarosław przeprowadził już taki rejs Omegą z Jarosławia na obchody 1000-lecia Gdańska. Osobliwym smaczkiem tamtego rejsu była „jazda” z Sandomierza na fali powodziowej  oraz na zakończenie, przepłynięcie taką „łupiną” całej Zatoki z Gdańska do Pucka.

hm. Mirosław Froń

lightbox lightbox lightbox lightbox

ZAKLIKÓW

Zjazd Hufca

Zapraszamy 27.06..2018 r. na godzinę 17.00 na zjazd nadzwyczajny Hufca ZHP Jarosław w Domu Harcerza

w celu wyboru 1 delegata na zjazd zwykły Chorągwi Podkarpackiej ZHP.

Rozkaz L.8/2018

pdf13-06-2018[ Pobierz ]
Święto Patronki Hufca

Święto naszej Patronki to najważniejsze wydarzenie w życiu Hufca.

Zapraszamy wszystkie drużyny.

Zbiórka pod hufcem o godzinie 16.45. Pełne umundurowanie.